کاربر مهمان ||  ورود
close برای مشاهده بهتر صفحات، از مرور گر firefox استفاده کنید.
لیست آخرین خبرها
لیست آخرین مطالب

5 مرکز جامع انتقال خون در استان تهران در حال ساخت است 1396/6/13

آزمایشگاه های مرزی زیر ذره بین سازمان غذا و دارو 1396/6/13

نمایشگاه تجهیزات پزشکی همدان هلث به زودی برگزار می شود 1396/6/13

برگزاری جلسه هم اندیشی بامسئولین فنی تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی بیمارستان ها 1396/6/13

ارائه خدمات مطلوب و شناسایی ریسک ها در استاندارد ISO 9001:2015 1396/6/13

خرید و راه اندازی دستگاه هضم ماکروویو برای آزمایشگاه معاونت غذا و داروی اهواز 1396/6/13

سمینار یک روزه آشنایی با عوارض و خطاهای دارویی برگزار شد 1396/6/13

تقدیر از مسئول پایش برنامه عملیاتی معاونت غذا و دارو شهرکرد 1396/6/13

اولین جلسه تخصصی مبارزه با قاچاق تجهیزات و ملزومات پزشکی در سال جاری 1396/6/13

واردات کالاهای غیر IVD مجوز نمی خواهد 1396/6/12

برگزاری جلسه آشنایی با ساختار برچسب اصالت و سلامت کالا 1396/6/12

افتتاح انجمن صنفی متخصصین تجهیزات پزشکی غرب کشور 1396/6/12

دکترسید حسن هاشمی، وزیر بهداشت دولت دوازدهم 1396/6/12

گزارش CMEF 1396/5/11

نمایشگاه بازسازی سوریه برگزار مي شود 1396/5/11

زنگ تحقیق

بيماري هاي عفوني شايع در کودکان   1396/5/28

بيماري هاي عفوني جزء شايع ترين و شناخته شده ترين بيماري ها است و در صورت غفلت از آن ممکن است به قيمت جان انسان تمام شود. عوامل ايجاد کننده بيماري هاي عفوني ويروس، ميکروب، قارچ و انگل است که هر يک از آن ها يک سري بيماري هاي خاصي را ايجاد و اعضاي مختلف بدن را درگير مي کند. خوشبختانه بروز اين دسته از بيماري ها در جهان رو به کاهش است و توزيع واکسن هاي ضد بيماري هاي عفوني خطرناک باعث شده است از مرگ و مير تعداد زيادي از افراد پيشگيري شود.

بيماري هاي عفوني شايع در کودکان

مقالات علمی و فنی

عفونت بيمارستاني و انواع آن   1396/5/25

بشر از ابتداي شروع زندگي در کره خاکي همواره در حال مبارزه در برابر عوامل طبيعي مثل سرما، گرما و بسياري از عوامل بيماري آفرين و عفونت زا بوده است. زماني که انسان حاضر به قبول ضعف و شکست باشد از موقعيت ممتاز کنوني محروم شده و با نابودي تدريجي نسل روبرو خواهد شد.

عفونت بيمارستاني و انواع آن

مقالات علمی و فنی

بررسي عفونت بيمارستاني از نگاهي ديگر؛ عفونت هاي بيمارستاني، شايع ترين علل مرگ و مير در بيمارستان ها   1396/5/25

سلامتي موهبتي الهي است که تأمين، حفظ و ارتقاء آن، مهم ترين رسالت و مأموريت وزارت بهداشت است. در ميان مراکز ارائه دهندة خدمات سلامت، بيمارستان ها از اهميت والايي برخوردار بوده و نقش برجسته اي در ارائه شبانه روزي اين خدمات به ويژه خدمات درماني حياتي و بحراني دارند.

بررسي عفونت بيمارستاني از نگاهي ديگر؛ عفونت هاي بيمارستاني، شايع ترين علل مرگ و مير در بيمارستان ها

مقالات علمی و فنی

کنترل عفونت در دندانپزشکي   1396/5/21

عفونتهاي بيمارستاني (Nosocomial Infection) شيوعي در حدود 5 درصد بين بيماران بستري در بيمارستان دارد و حتي ميتواند منجر به مرگ شود. عواملي مانند کاهش دفاع بدن بيمار، بستري بودن طولاني مدت و نوع عمل هاي انجام شده سبب افزايش احتمال عفونت بيمارستاني ميشود. امروزه محيط مطب دندانپزشکي از نقطه نظر کنترل عفونت در ارتباط با کارکنان و استريليزاسيون وسايل معادل بيمارستان در نظر گرفته ميشود.

کنترل عفونت در دندانپزشکي

مقالات علمی و فنی

اندر حکايات مشکلات مهندسان پزشکي در بيمارستان -قسمت(2)؛ کنترل عفونت و استريليزاسيون    1396/5/21

در اين مقاله به بررسي برخي از مشکلات موجود در زمينه کنترل عفونت و استريليزاسيون در مراکز درماني مي پردازيم. لازم به ذکر است که مقاله فوق نتيجه مشاهدات و مصاحبه هايي است که در چند مرکز درماني صورت گرفته و به معناي تاييد و تکذيب موضوع در تمام مراکز درماني نيست.

اندر حکايات مشکلات مهندسان پزشکي در بيمارستان -قسمت(2)؛ کنترل عفونت و استريليزاسيون

گزارش ویژه

رشته مهندسي پزشکي، از دانشگاه تا بازارکار   1396/5/21

مهندسي پزشکي رشته ي نوپايي است که دامنه ي مهارت هاي آن به طور روز افزون در حال گسترش است. در واقع اين رشته يکي از تازهترين رشته هايي است که قدم به عرصه دنياي تکنولوژي جهاني نهاده و با اين هدف شکل يافته که پزشکان را در تشخيص و درمان بيماري ها  ياري دهد.حقيقت آن است که مهندسي پزشکي دقت و تنوع در تشخيص را گسترش داده است، بطوري که امروزه ديگر براي پزشکان،تشخيص دقيق بيماري ها،بدون دستگاه ها امکان پذير نيست.

رشته مهندسي پزشکي، از دانشگاه تا بازارکار

گفت و گو

افتتاح دو طرح درماني در کرج؛ تعداد تختهاي بيمارستاني به 1400 رسيد   1396/5/21

چندي پيش رييس دانشگاه علوم پزشکي البرز از افتتاح دو پروژه بيمارستاني در استان خبر داد و گفت: با افتتاح اين پروژه ها تخت هاي بيمارستاني کرج به 1400 تخت مي رسد.
دکتر حميد درفشي اظهار داشت: اين بيمارستان در فضاي 15هزار متر مربع، در حدود کمتر از دو سال احداث شده و به بهره برداري رسيده است. جنب اين بيمارستان کلينيک ويژه اي در مساحت 6 هزار متر مربع نيز احداث شده است.

افتتاح دو طرح درماني در کرج؛ تعداد تختهاي بيمارستاني به 1400 رسيد

گفت و گو

درد دل هاي رييس دانشگاه علوم پزشکي شهرکرد درگفتگو با ماهنامه: استان چهارمحال وبختياري هنوز ام ارآي و سي تي اسکن مجهز ندارد   1396/5/21

دانشگاه علوم پزشکي شهرکرد فعاليت خود را از سال 1365، با پذيرش 260 دانشجو در سه رشته و دو مقطع تحصيلي در قالب دو دانشکده آغاز کرد و هم اکنون قريب 1957 دانشجو در 19 رشته و 7 مقطع تحصيلي دکتراي تخصصي باليني، دکتراي پي اچ دي، دکتراي حرفه اي، کارشناسي ارشد، کارشناسي پيوسته وناپيوسته و کارداني دراين دانشگاه مشغول به تحصيل هستند.

درد دل هاي رييس دانشگاه علوم پزشکي شهرکرد درگفتگو با ماهنامه: استان چهارمحال وبختياري هنوز ام ارآي و سي تي اسکن مجهز ندارد

مقالات علمی و فنی

HIS، سيستم اطلاعات بيمارستاني   1396/5/21

امروزه هيچکدام از عرصه هاي دانش بشري از تأثيرات دانش انفورماتيک و فناوري اطلاعات به دور نمانده است. همچنين نقش فناوري اطلاعات و سيستم هاي اطلاعاتي در سازمان هاي امروزي غيرقابل انکار است؛ به طوري که به عقيده تعدادي از انديشمندان و صاحب نظران، در شرايط کنوني تصور يک سازمان بدون فناوري اطلاعات و سيستم هاي اطلاعاتي تقريبا غيرممکن است. ساختار بهداشت و درمان و به خصوص مراکز بهداشتي و درماني نيز با توجه به حجم انبوه اطلاعات توليد شده و تنوع آن، به طور حتم از اين فناوري بي نياز نيست و محصول اين دانش، پديد آمدن ابزاري تحت عنوان سيستم اطلاعات بيمارستاني است.

HIS، سيستم اطلاعات بيمارستاني

کنگره و همايش

همزمان با جشنواره ملي سلول هاي بنيادي صورت گرفت: رونمايي از سه محصول دانش بنيان در حوزه سلول هاي بنيادي   1396/5/21

دومين جشنواره ملي و کنگره بين المللي علوم و فناوري سلول هاي بنيادي و پزشکي بازساختي، در روزهاي 22 تا 24 تيرماه به همت ستاد توسعه علوم و فناوري هاي سلول هاي بنيادي معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري در سالن اجلاس سران برگزار شد.در اين جشنواره و کنگره بين المللي جمعي از معاونين وزارتخانه هاي علوم، تحقيقات و فناوري و بهداشت، درمان و آموزش پزشکي، روساي ستادهاي علم و فناوري ، معاونت علمي و فناوري رئيس جمهوري و جمعي از روساي پژوهشگاه ها، اساتيد دانشگاه و مراکز علمي و گروهي از دانشجويان و ميهمانان خارجي حضور داشتند.

همزمان با جشنواره ملي سلول هاي بنيادي صورت گرفت: رونمايي از سه محصول دانش بنيان در حوزه سلول هاي بنيادي
نمايشگاه پزشكي سلامت عرب هلث Arab Health 2018
نمایشگاه آزمایشگاهی پزشکی
نمایشگاه آزمایشگاهی پزشکی اروپا
نمایشگاه پزشکی سلامت شرق افریقا - کنیا Medic East Africa
Bihe
Tradewinds
فرآدیدآزما
کانال تلگرام ماهنامه مهندسی پزشکی
تدریس موسیقی
واقعیت افزوده