کاربر مهمان ||  ورود
close برای مشاهده بهتر صفحات، از مرور گر firefox استفاده کنید.
لیست آخرین خبرها
لیست آخرین مطالب

گزارش شاخص جهانی نوآوری اعلام کرد، پیشرفت‌های ایران در حوزه تولید داخل تجهیزات آزمایشگاهی 1398/6/16

برگزاری جلسه ملاقات وزیر بهداشت با نمایندگان مجلس شورای اسلامی 1398/6/16

با حکم وزیر بهداشت عضو هیئت اجرایی قرارگاه سازمان غذا و دارو منصوب شد 1398/6/16

رئیس اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی اداره کل تجهیزات پزشکی تاکید کرد لزوم ارسال سریع آمار تولید تجهیزات پزشکی سال ۹۷ 1398/6/16

تدوین دانش فنی ساخت استنت نانوهیبریدی قابل جذب با قابلیت رهایش کنترل شده دارو برای درمان آترواسکلروز عروق کرونری قلب 1398/6/16

بیست و یکمین کنگره بین‌المللی تازه‌های قلب و عروق برگزار شد 1398/6/16

وزیر بهداشت در حاشیه افتتاح اورژانس بیمارستان حضرت فاطمه زهرا(س) دماوند خبر داد: ۴۰۰ دستگاه آمبولانس جدید در حال توزیع است 1398/5/15

از سوی اداره کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو؛ جزئیات حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان تولیدکننده ایمپلنت‌های ارتوپدی اعلام شد 1398/5/15

افتتاح نسخه موبایلی پرونده الکترونیک سلامت در بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ 1398/5/15

طی ۳ ماه نخست سال؛ ۳۳۰ میلیون دلار دارو، تجهیزات و ملزومات پزشکی وارد کشور شد 1398/5/15

سخنگوی قرارگاه سازمان غذا و دارو مطرح کرد؛ مشکل اصلی شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی نداشتن نقدینگی است 1398/5/15

یک میلیاد و ۳۰۰ میلیون دلار ارز تجهیزات پزشکی مفقود شده است 1398/5/15

رئیس اداره دندان‌پزشکی وزارت بهداشت: آیین‌نامه ساخت بیمارستان‌های دندان‌پزشکی در دستورکار قرار گرفت 1398/4/16

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس؛ توزیع تخت‌های بیمارستانی در کشور عادلانه نیست 1398/4/16

ایران از واردات ضد عفونی‌کننده بیمارستانی بی‌نیاز شد 1398/4/16

زنگ تحقیق

فناوري هاي نوين در زمينه تشخيص و درمان سرطان   1398/6/24

امروزه ابتلا به سرطان يکي از موارد شايع مرگومير در جهان به شمار ميآيد. يکي از مهمترين موانع در مسير درمان سرطان، تشخيص ديرهنگام آن است که متاسفانه سبب ميشود تا فرصت کافي براي مقابله با سلول هاي سرطاني در اختيار کادر پزشکي قرار نگيرد و فرد مبتلا مدت اندکي پس از تشخيص، فوت کند. با پيشرفت روزافزون تکنولوژي پزشکي، بيماري سرطان در آينده نه چندان دور به طور کامل تشخيص و درمان خواهد شد. يکي از کاربردهاي مهم فناوري هوش مصنوعي استفاده از آن براي کاهش خطا در علم پزشکي و مهمتر از آن تشخيص بيماري براي درمان به موقع و مناسب است.

فناوري هاي نوين در زمينه تشخيص و درمان سرطان

مقالات علمی و فنی

دستگاه هاي يو وي تراپي   1398/6/24

UV تراپي يا نوردرماني
نوردرماني (Light Therapy) يا فتوتراپي (Photo Therapy) که به طور کلاسيک به عنوان هليودرماني (Helio Therapy) ناميده ميشود، شامل قرار گرفتن در معرض نور روز يا طول موج خاصي از نور با استفاده از منابع مختلف از جمله ليزر، ديودهاي ساطع کننده نور، لامپ هاي فلورسنت، لامپ هاي ديکرونيک و ... است که معمولاً با دستگاه هاي مختلف کنترل ميشود. نور براي مدت زمان خاصي تجويز ميشود زيرا بيشتر از آن مدت زمان ممکن است به جاي اثرات درماني اثرات بلعکس داشته باشد.

 دستگاه هاي يو وي تراپي

کنگره و همايش

برگزاري اولين سمپوزيوم نورومانيتورينگ سيستم عصبي حين عمل جراحي در ايران    1398/6/23

يکي از شيوه هاي نوين که به تشخيص موقعيت برخي ضايعات به ويژه تومورهاي مغزي کمک ميکند و دقت جراحي ها را نيز بالاتر ميبرد، «نورو مانيتورينگ» است که ميتوان آن را روش «پايش عصب» معنا کرد. اين روش استقبال متخصصان علوم اعصاب، مهندسي پزشکي، نورولوژي، جراحان مغز و اعصاب، قلب و عروق، ارتوپدي و بيهوشي را به دنبال داشته است. با پيچيده تر شدن جراحي ها در ايران بايد هر چه سريع تر با به کارگيري اين روش و تجهيزات مربوطه از آن سود برد.

برگزاري اولين سمپوزيوم نورومانيتورينگ سيستم عصبي حين عمل جراحي در ايران

گزارش ویژه

کاليبراسيون الزامي که در پيچ و خم مشکلات به حاشيه رفته است   1398/6/23

کاليبراسيون ايجاد نظامي موثر براي کنترل صحت و دقت پارامترهاي مترولوژيکي دستگاه هاي آزمون، وسايل اندازه گيري و تجهيزاتي است که عملکرد آنها بر کيفيت فرآيند تاثيرگذار است. استفاده از تجهيزات غير کاليبره ميتواند آسيبي جدي به بيمار يا کاربر وارد کرده، موجب تشخيص نادرست شود و هزينه هايي غيرضروري به مجموعه درماني تحميل کند. با اين حال همچنان برخي بيمارستان ها و مجموعه هاي درماني به اهميت اين مسئله واقف نيستند و آن را اقدامي هزينه بر ميدانند.

کاليبراسيون الزامي که در پيچ و خم مشکلات به حاشيه رفته است

گزارش کوتاه

در نشست خبري انجمن صنفي متخصصين تجهيزات پزشکي کشور مطرح شد تدوين پيش نويس سازمان نظام مهندسي پزشکي کشور   1398/6/17

نشست خبري انجمن صنفي متخصصين تجهيزات پزشکي کشور با محوريت شفافسازي انتخابات اخير انجمن و گزارش عملکرد دوره سه ساله آن در تاريخ 28 مرداد 98 برگزار شد.
به گزارش «ماهنامه مهندسي پزشکي و تجهيزات آزمايشگاهي»، دبير انجمن متخصصين تجهيزات پزشکي کشور درباره انتخابات اخير انجمن صنفي گفت: يک آگهي در تاريخ 25 تيرماه در روزنامه اطلاعات مبني بر دعوت نوبت اول اعضا براي شرکت در مجمع منتشر کرديم؛ همچنين خبر ثبتنام متقاضيان عضويت در هيئت مديره انجمن در سايت انجمن اطلاع رساني شد.»

در نشست خبري انجمن صنفي متخصصين تجهيزات پزشکي کشور مطرح شد تدوين پيش نويس سازمان نظام مهندسي پزشکي کشور

گفت و گو

رئيس اداره تجهيزات و فراورده هاي آزمايشگاهي اداره کل تجهيزات پزشکي قاچاق معکوس محتملتر از ورود کالاي قاچاق به کشور است   1398/6/17

تجهيزات آزمايشگاهي از جمله کالاهايي است که شاهد قاچاق آن هستيم. آماري درباره ميزان و چگونگي قاچاق تجهيزات آزمايشگاهي در دست نيست؛ مگر اينکه مانند دي ماه سال گذشته به دنبال بازرسي از انبارهاي نگهداري کالا، تجهيزات قاچاق کشف شود. البته دست اندرکاران امر بر اين باورند که با توجه به اينکه اکنون به کالاهاي تخصصي ارز دولتي تعلق ميگيرد، امکان قاچاق به معني کلاسيک آن چندان فراهم نيست مگر در مواردي که با کمبود جنس خاصي روبه رو باشيم. نکته ديگري که از اهميت بسزايي برخوردار است، مسئله قاچاق معکوس تجهيزات آزمايشگاهي است که البته تجهيزات مصرفي را در بر مي گيرد.

رئيس اداره تجهيزات و فراورده هاي آزمايشگاهي اداره کل تجهيزات پزشکي قاچاق معکوس محتملتر از ورود کالاي قاچاق به کشور است

بازدید ماه

20 سال تلاش در مسير سعادت   1398/6/17

شرکت «پويندگان راه سعادت» در سال 1377 به همت «عبدالرضا يعقوبزاده»، «محمودرضا مرآتي» و «حميد عزيززاده»، سه دوست پر تلاش 30 ساله تاسيس شد. اين شرکت تا امروز فراز و نشيب هاي فراواني را پشت سر گذاشت تا به عنوان مطرح ترين شرکت توليدکننده «مانيتور علائم حياتي بيمار»، «ونتيلاتور»، «الکتروکارديوگراف»، «سانترال»، «ماژول ارزيابي عملکرد مغزي BFA» و «تجهيزات جانبي» شناخته شود.

20 سال تلاش در مسير سعادت

مقالات علمی و فنی

استفاده از سيگنالهاي فيزيکي براي ترميم بافت عصب   1398/6/17

توجهات اخير به مبحث تحريک الکتريکي و داربسته اي هادي از بحث در حال رشد خواص الکتريکي بافت ها و سلول ها حاصل ميشود. سلول هاي زنده، بسياري از سيستمهاي الکتريکي را به کار ميگيرند. براي مثال، آنها نيروي الکتريکي را توليد ميکنند، اختلاف پتانسيل مورد نياز را ايجاد ميکنند، مقاومتهاي سري و موازي را ايجاد ميکنند، جريان الکتريکي را قطع و وصل ميکنند و ميتوانند ميزان جريان الکتريکي را کنترل کنند.

استفاده از سيگنالهاي فيزيکي براي ترميم بافت عصب
مقالات علمی و فنی
صفحه اینستاگرام ماهنامه