کاربر مهمان ||  ورود
close برای مشاهده بهتر صفحات، از مرور گر firefox استفاده کنید.
لیست آخرین خبرها
لیست آخرین مطالب

رییس منطقه ای الیمپوس علاقمند سرمایه گذاری بلند مدت در ایران 1395/12/3

ابلاغ اجرای طرح PMS حوزه تجهیزات پزشکی 1395/12/3

ابلاغ ضوابط فضای فیزیکی مراقبت های دارویی، ملزومات و تجهیزات پزشکی بیمارستان ها 1395/12/3

پرداخت عوارض گمرکی و مالیات بزرگترین مشکل تولیدکنندگان 1395/12/3

طرح کنترل اصالت، رهگیری و ردیابی (TTAC)؛ کارآمدترین ابزار ممکن به منظور پاسخگویی موثر به نیازهای مصرف کنندگان 1395/12/3

ایجاد مرکز تحقیقات تجهیزات پزشکی کشور 1395/12/3

حمایت از تولید داخل در راستای ممانعت از افزایش قیمت 1395/12/3

بازدید سرزده کارشناسان تجهیزات پزشکی از واحدهای صنفی شهر تهران 1395/12/3

کالاهای فاقد کیفیت و اصالت در سطح عرضه جمع آوری می شوند 1395/12/2

با تولید 9میلیونی در سال آینده، صادر کننده می شویم 1395/12/2

نیاز مجدد برخی تجهیزات پزشکی آمریکایی به اخذ افک لایسنس 1395/12/2

کاهش قیمت صدها قلم دارو و تجهیزات پزشکی 1395/12/2

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: افزایش سه برابری صادرات دارو و تجهیزات پزشکی در پسابرجام 1395/12/2

اورژانس ؛ نقطه قوت امدادرساني حادثه پلاسكو!! 1395/11/12

بیست و چهارمین همایش سراسری مدیران تجهیزات پزشکی در اصفهان برگزار شد 1395/11/12

زنگ تحقیق

مهندسي پزشکي براي کمک به سالمندان   1395/11/9

بر اساس تعريف سازمان جهاني بهداشت افراد بالاتر از 60 سال را سالمند گويند. سالمندي يک بيماري نيست بلکه ورود به مرحله اي جديد از زندگي است. پيري واقعيتي است اجتناب ناپذير پس چه بهتر که به جاي تسليم شدن، خود را تجهيز کرده تا بتوان بيشترين بهره را از اين دوره عمر برد و براي اين کار کافي است که نگاهي واقع بينانه به آن داشت.

مهندسي پزشکي براي کمک به سالمندان

مقالات علمی و فنی

تازه هاي مهندسي پزشکي   1395/11/9

روزانه اخبار متعددي در حوزه فناوريهاي نوين پزشکي و مهندسي پزشکي در سطح جهان منتشر ميشود. ما در اين بخش از ماهنامه، مهمترين اخبار داخلي و خارجي مرتبط با اين حوزه را براي شما خوانندگان محترم گردآوري کرده ايم.

تازه هاي مهندسي پزشکي

مهمان ویژه

دکتر نصيرايي مقدم، استاديار دانشکده مهندسي پزشکي دانشگاه صنعتي اميرکبير در گفتگو با ماهنامه:مهندسي پزشكي در آينده نزديك به رشته اي سرآمد در کشور تبديل مي شود   1395/11/9

دکتر نصيرايي مقدم، استاديار دانشکده مهندسي پزشکي دانشگاه صنعتي اميرکبير ميهمان اين شماره ماهنامه بود. وي سال 1370 در رشته برق دانشگاه تهران دوره کارشناسي خود را شروع کرد و در مقطع ارشد نيز در همان دانشگاه در گرايش بيوالکتريک که رشته اي پر هيجان محسوب مي شد، تحصيل را ادامه داد. در سال 1375، هنگامي که ترم سوم دوره کارشناسي ارشد بود، دکتر سلطانيان زاده براي نخستين بار درس MRI را تدريس کرد.

دکتر نصيرايي مقدم، استاديار دانشکده مهندسي پزشکي دانشگاه صنعتي اميرکبير در گفتگو با ماهنامه:مهندسي پزشكي در آينده نزديك به رشته اي سرآمد در کشور تبديل مي شود

مقالات علمی و فنی

عيب يابي جزئي تجهيزات پزشکي به زبان ساده لارنگوسکوپ   1395/11/9

ما از راه دهانمان گوارش و يا تنفس را انجام مي دهيم. البته بهتراست تنفس بيشتر از راه بيني باشد. به هر حال با دو دستگاه گوارشي و تنفسي و اجزاي آن روبرو هستيم. دستگاه تنفسي شامل دهان و بيني، حلق (گلو)، حنجره، ناي و نايژه و قفسه سينه است. ناي (تراشه) در قسمت جلوي گردن به صورت قطعه قطعه در زير انگشتان قابل حس است.

عيب يابي جزئي تجهيزات پزشکي به زبان ساده لارنگوسکوپ

کنگره و همايش

سومين نمايشگاه بين المللي تجهيزات پزشکي هرمز هلث در کيش    1395/10/18

سومين نمايشگاه بين المللي تجهيزات پزشکي هرمز هلث با هدف معرفي توانمندي هاي داخلي و خارجي در حوزه سلامت و تجهيزات پزشکي، تبادل اطلاعات و افزايش تعامل شرکت ها با يکديگر و بهره مندي از ظرفيت هاي مناطق آزاد از 12 تا 14آذر در کيش برگزارشد. در اين نمايشگاه 132 شرکت داخلي و نمايندگان کشورهاي کره جنوبي، ژاپن، آمريکا، بلژيک، آلمان، چين و هلند آخرين توليدات و فناوري هاي خود را در فضايي به وسعت 14 هزار متر مربع در مرکز نمايشگاه هاي بين المللي کيش به معرض نمايش گذاشتند. همچنين در حاشيه برگزاري اين نمايشگاه نخستين همايش ملي توليد و صادرات تجهيزات پزشکي در مرکز همايش هاي بين المللي کيش برگزاربود.

سومين نمايشگاه بين المللي تجهيزات پزشکي هرمز هلث در کيش

گزارش ویژه

شركت هاي تجهيزات پزشكي، زير فشار تلنبارشدن مطالبات   1395/10/18

رئيس کميسيون اقتصاد سلامت اتاق تهران مي گويد وزارت بهداشت نزديک 5 هزار ميليارد تومان به شرکت هاي بخش دارو و تجهيزات پزشکي بدهي دارد که عمده آن به بخش خصوصي و شبه دولتي است. به گفته او هم اکنون اين وزارت خانه 3 هزار ميليارد تومان در حوزه دارو و 2 هزار ميليارد تومان در حوزه تجهيزات پزشکي بدهي دارد. علاوه براين ها وزارت بهداشت مطالباتي را هم از بيمه ها دارد؛ سازمان تامين اجتماعي، بيمه سلامت و... بدهي هاي سنگيني را به بيمارستان ها دارند و از آن طرف بيمه ها مثل سازمان تامين اجتماعي مطالباتي را از دولت دارند. در کل يک چرخه معيوب و پيچيده اي شکل گرفته است که به همه بخش هاي بهداشت و سلامت ضربه وارد کرد است.

شركت هاي تجهيزات پزشكي، زير فشار تلنبارشدن مطالبات

مقالات علمی و فنی

بررسي وسايل و تجهيزات اتاق عمل؛ ابزارهاي جراحي   1395/10/15

درحدود 10 هزار سال پيش از ميلاد مسيح، انسان هاي اوليه موفق به ساخت ابزارهايي شدندكه براي برش بافتهاي بدن انسان به كار مي رفت. انسان هاي اوليه سنگ چخماخ را به منظور تهيه تيغ مي تراشيدند و همچنين از دندان هاي برخي حيوانات براي برش بافت ها بهره مي گرفتند. بقراط صفحات فلزي كوچك را با حرارت دادن و تغيير شكل به تيغ تيز تبديل نموده و در جراحي از آن استفاده مي كرد. در اولين قرن پس از ميلاد مسيح در روم باستان سلسوس موفق شد ابزارهايي مانند چاقو، اره، فورسپس، پروب، كلمپ، هوك و تيغ را در جراحي استفاده نمايد.

بررسي وسايل و تجهيزات اتاق عمل؛ ابزارهاي جراحي

کنگره و همايش

شعار سومين کنگره تخصصي ساخت بيمارستان و مديريت منابع وتجهيزات: عزم ملي براي مشاركت مردمي در ساخت و تجهيز بيمارستان هاي ايمن   1395/10/15

سومين کنگره تخصصي ساخت بيمارستان و مديريت منابع وتجهيزات با هدف يکپارچه سازي و هماهنگي بين کليه دستگاه ها ونهادهاي مرتبط و فعال در حوزه ساخت بيمارستان در سطوح نيازسنجي، طراحي، مشاوره، تصويب، پيمانکاري، اجرا، نظارت و بهره برداري به منظور افزايش بهره وري منابع و جلب مشارکت هاي مردمي و ساخت و تجهيز بيمارستان هاي جديد بر اساس آخرين استانداردهاي بين المللي وملي و خدمت رساني بهتر به بيماران و با شعار ايجاد عزم ملي براي مشارکت هاي مردمي در جهت ساخت و تجهيز بيمارستان هاي ايمن با طراحي هاي نوآورانه به مدت دو روز 28 و 29 آذر ماه در سالن همايش رازي برگزار شد.

شعار سومين کنگره تخصصي ساخت بيمارستان و مديريت منابع وتجهيزات: عزم ملي براي مشاركت مردمي در ساخت و تجهيز بيمارستان هاي ايمن

کنگره و همايش

يست و سومين کنفرانس مهندسي زيست پزشکي ايران درسطح بين المللي برگزار شد   1395/10/14

به گزارش روابط عمومي پايگاه علمي و فناوري نياسا، بيست و سومين کنفرانس مهندسي زيست پزشکي ايران پس از برگزاري 22 دوره در سطح ملي، براي اولين بار به صورت بين المللي، با حضور دکتر هاشمي گلپايگاني (پدر مهندسي پزشکي ايران) در دانشگاه صنعتي اميرکبير از 3 تا 5 آذر ماه برگزار شد.

يست و سومين کنفرانس مهندسي زيست پزشکي ايران درسطح بين المللي برگزار شد

مقالات علمی و فنی

مهندسي بافت؛ مهندسي پروتئين    1395/10/14

مهندسي پروتيين به فرآيند توليد پروتيين هاي مفيد و ارزشمند به صورت مصنوعي گفته مي شود. مهندسي پروتئين دانش جديدي است که با فهم دقيقي از انواع ساختمان هاي دو بعدي و سه بعدي پروتئين به متخصصان اين زمينه امکان طراحي هاي گوناگوني خواهد داد. مهندسي پروتئين علمي است که به دانشمندان اين امکان را مي دهد که با تغيير توالي اسيد هاي آمينه به تبع آن تغيير ساختار آن به عملکرد بسيار بهتري در مورد پروتئين ها به خصوص آنزيم ها دست پيدا کنيم. اين علم شامل دست کاري و اصلاح DNAي کدکننده اسيدهاي آمينه و در نتيجه اصلاح توالي اسيد آمينه اي است.

مهندسي بافت؛ مهندسي پروتئين

راهنمای علمی و فنی خرید تجهیزات پزشکی

راهنمای علمی و فنی خرید تجهیزات پزشکی شماره 159 - باند و گاز طبی (قسمت 11)   1393/4/14

در این شماره بخش پر متقاضی “راهنمای علمی و فنی خرید تجهیزات پزشکی” به معرفی   “باند و گاز” پرداخته است. اگر تصمیم به خرید دارید توصیه می‌کنیم کمی دست نگه دارید، اول این بخش را مطالعه کنید سپس با قرار دادن این مطالب کنار دانش قبلی خود اقدام به خرید نمایید.

راهنمای علمی و فنی خرید تجهیزات پزشکی شماره 159 - باند و گاز طبی (قسمت 11)
نمايشگاه پزشكي سلامت - عرب هلث Arab Health
نمايشگاه آزمايشگاهي MED LAB
نمایشگاه پزشکی سلامت -آسیا هلث Asia Health
نمایشگاه پزشکی سلامت آفریقا هلث Africa Health
نمایشگاه پزشکی سلامت شرق افریقا - کنیا Medic East Africa
فرآدیدآزما
کانال تلگرام ماهنامه مهندسی پزشکی
تدریس موسیقی
واقعیت افزوده