کاربر مهمان ||  ورود
close برای مشاهده بهتر صفحات، از مرور گر firefox استفاده کنید.
لیست آخرین خبرها
لیست آخرین مطالب

بازارچه خیریه مهر به کمک بیماران آمد 1396/8/14

با اهدای دستگاه لیزر جداسازی جفت از سوی بنیاد برکت به بیمارستان امام (ره)؛ دوقلوهای هم‌سان تک‌جفتی در ایران زنده می‌مانند 1396/8/14

موفقیت دو پزشک ایرانی در کسب بورد فوق تخصصی انجمن جهانی درد 1396/8/14

سمت جدید بیگلر در دانشگاه علوم پزشکی تهران 1396/8/14

۵۷۲میلیارد تومان بدهی وزارت بهداشت به شرکت‌های تجهیزات پزشکی 1396/8/14

ایران٬ میهمان کنگره تجهیزات پزشکی هسته‌ای وین 1396/8/14

تسهیلاتی برای بازگشت پزشکان ایرانی 1396/8/14

مدیر کل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی تاکید کرد؛ تولید محصول٬ با کیفیت استاندارد جهانی 1396/8/14

دبیر علمی همایش مراقبت های ویژه کودکان عنوان کرد؛ کمبود تخت مراقبت های ویژه کودکان در کشور 1396/8/14

خطر کمبود تجهیزات پزشکی بیخ گوش مراکز درمانی 1396/8/14

رسوخ تجهیزات پزشکی قاچاق در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها 1396/8/14

رئیس سازمان غذا و دارو از صادرکنندگان برتر تجهیزات پزشکی تقدیر کرد؛ صادرات پایدار، محور توسعه ملت‌ها 1396/8/14

1396/7/24

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس عنوان کرد؛ رسوخ تجهیزات پزشکی قاچاق درمراکز درمانی و بیمارستان‌ها 1396/7/11

دبیرانجمن تولید کنندگان تجهیزات پزشکی خبر داد؛ خطر کمبود تجهیزات پزشکی بیخ گوش مراکز درمانی 1396/7/11

زنگ تحقیق

معرفي انواع ماژول ها و سنسورها در حوزه مهندسي پزشکي   1396/7/18

ماژول الکترونيکي يک برد تشکيل شده از قطعات الکترونيکي مختلف است. به عبارتي ماژول ها مجموعه قطعات الکترونيکي فشرده براي کارهاي حرفهاي توليد شده اند. به جاي استفاده از يک سنسور يا تراشه اي خاص و طراحي مدار براي آن، از يک ماژول با همان ويژگي ها استفاده ميشود. هم صرفه اقتصادي ماژول بيشتر است و هم قابليت اطمينان بيشتري دارد. معمولا ماژولها به صورت قطعات نصب شده روي سطح (SMD-Surface mount device) طراحي ميشوند.

معرفي انواع ماژول ها و سنسورها در حوزه مهندسي پزشکي

گزارش

آينده‏ ي شغلي خود را تضمين کنيم   1396/7/18

آيا در رشته مهندسي پزشكي شرايط مناسبي براي استخدام وجود دارد؟ چرا بسياري از شركت ها معتقدند نيروي مناسب براي استخدام بسيار كم است؟
ما براي پاسخ به اين سوال ها تحقيقات زيادي به عمل آورده و پاسخ هاي متعددي دريافت کرده ايم. شرکت‏ها تقاضايي از فارغ التحصيلان دارند که آنان به علت عدم آگاهي، تجربه و توانايي کم از پس برآورده کردنشان بر نمي آيند.

آينده‏ ي شغلي خود را تضمين کنيم

مقالات علمی و فنی

آشنايي با گازهاي طبي (قسمت دوم)   1396/7/18

کمپرسور اسکرو
کمپرسور اسکرو يک کمپرسور جابجايي مثبت است به اين معني که يک مقدار مشخص هوا وارد واحد هواساز شده و فشرده مي شود و از دريچه خروجي به بيرون رانده مي شود. کمپرسورهاي اسکرو بي شک  تپنده صنعت هستند و دامنه وسيعي از کاربردها را پوشش مي دهند. کمپرسورهاي اسکرو توان توليد هواي فشرده با فشار و ظرفيت هاي متنوع را دارند. نيروي لازم براي فشرده سازي هوا توسط الکتروموتور تامين مي شود.

آشنايي با گازهاي طبي (قسمت دوم)

مقالات علمی و فنی

استاندارد- بخش اول ( مفهوم کلي) ويژه نامه توليد و واردات   1396/7/18

با نگاهي کنجکاوانه به برچسب مواد غذايي، وسايل آشپزخانه و خانه، لوازم مصرفي و غير مصرفي از آب معدني تا آجر ساختماني متوجه مي شويم تمام تجهيزات جهان داراي استاندارد هستند. اما با شناختي دقيق تر متوجه مي شويم که براي هر محصولي استاندارد خاصي هست و هر کشوري استاندارد هاي خاص خود را تدوين کرده است که البته استاندارد هايي در سطح جهاني نيز وجود دارد.

استاندارد- بخش اول ( مفهوم کلي) ويژه نامه توليد و واردات

مقالات علمی و فنی

مهندسي بافت؛ بايسته هاي علمي در مهندسي بافت قرنيه   1396/7/17

اهميت قرنيه در ساختار چشم و سيستم بينايي معمولا به خاطر ماهيت شفاف آن ناديده گرفته مي شود. قرنيه فاقد ساختار نانوبيولوژيک پيچيده شبکيه و ماهيت ديناميک لنز است، ولي به رغم اين مساله بدون وجود شفافيت در اين عضو چشم قادر نيست عملکرد صحيح خود درا انجام دهد. پيچيدگي ساختار و عملکرد قرنيه موجب شفاف ماندن آن مي شود. قرنيه يک بافت همبندي فاقد عروق است که به عنوان اولين مانع در برابر انتشار عفونت به داخل کره چشم و نيز ساختمان تشکيل دهنده ديواره چشم عمل مي کند.

مهندسي بافت؛ بايسته هاي علمي در مهندسي بافت قرنيه

گزارش

ايده هاي کسب و کار در حوزه ي فناوري سلامت   1396/7/17

امروزه تلفن همراه به دستگاهي ضروري در زندگي هر فرد تبديل شده و جاي بسياري از ابزارهاي ارتباطي، مديريتي، آموزشي و برنامه ريزي را پر کرده است. حتي در حوزه ي سلامت شاهد حضور تجهيزات پزشکي ديجيتال، دستگاه هاي پوشيدني و کنترلي هستيم و ميدانيم که تکنولوژي روز به روز فضاي بيشتري از زندگيمان را به خود اختصاص ميدهد.

ايده هاي کسب و کار در حوزه ي فناوري سلامت

مقالات علمی و فنی

تازه هاي مهندسي پزشکي   1396/7/17

روزانه اخبار متعددي در حوزه فناوري هاي نوين پزشکي و مهندسي پزشکي در سطح جهان منتشر ميشود. در اين بخش از ماهنامه، مهمترين اخبار داخلي و خارجي مرتبط با اين حوزه را براي شما خوانندگان محترم گردآوري کرده ايم.

تازه هاي مهندسي پزشکي

کنگره و همايش

هجدهمين جشنواره بين المللي تحقيقاتي رويان برگزار شد؛ برند بخش سلامت کشور   1396/7/17

هجدهمين جشنواره بين المللي تحقيقاتي - پزشکي توليد مثل-سلولهاي بنيادي 8تا 10 شهريور ماه در محل برج ميلاد برگزار شد. محورهاي اين جشنواره در حوزه توليد مثل شامل پزشکي مبتني بر فرد در ناباروري، غده هاي جنسي مصنوعي و زيستشناسي سلول هاي بنيادي، شکست در روشهاي درماني کمک باروري، آندومتريوز، نتايج سيکلهاي ART، آنتي اکسيدان ها و باروري، حفظ باروري در بيماران سرطاني و بيوتکنولوژي جانوري بود.

هجدهمين جشنواره بين المللي تحقيقاتي رويان برگزار شد؛ برند بخش سلامت کشور

گزارش ویژه

توانمندسازي مديران بيمارستان، هدف اصلي نهمين دوره از کنگره مديريت بيمارستاني   1396/7/17

نهمين دوره از کنگره همايش مديريت بيمارستاني با حضور1400 شرکت کننده از مديران بيمارستان ها، کارشناسان، مديران ارشد و مياني بيمارستان ها درسالن همايشهاي رازي برگزارشد. در اين کنگره اساتيدي از کليه دانشگاه هاي علوم پزشکي کشور و نمايندگاني ازسازمان بهداشت جهاني(WHO)، نماينده فدراسيون بين المللي بيمارستان هاي جهان IHF حضور داشته و درکنفرانسهاي مختلف نسبت به ارائه سخنراني، نقل وانتقال تجربيات واطلاعات اقدام کردند.

توانمندسازي مديران بيمارستان، هدف اصلي نهمين دوره از کنگره مديريت بيمارستاني

گزارش کوتاه

کيفيت درمان و خدمات بيمارستان، محور اساسي مديريت بيمارستاني   1396/7/17

دختر خانمي که به عنوان بيمار به يکي از بيمارستان هاي بزرگ تهران مراجعه کرده است، ميگويد به عنوان بيماربراي درمان درد دندان وجراحي کوچک دندان به اين بيمارستان مراجعه کرده است تا علاوه براستفاده ازخدمات درماني اين بيمارستان ازمزيت درمان رايگان هم برخوردار شود. او اين بيمارستان را براي مداواي خود انتخاب کرده است چرا که شنيده است بهترين ومجرب ترين کادر درماني را دارد. مخاطب من اما امروزدل خوشي از وضعيت نوبت دهي و سيستمهاي درماني اين بيمارستان ندارد.

کيفيت درمان و خدمات بيمارستان، محور اساسي مديريت بيمارستاني

مقالات علمی و فنی

بيمارستان سيار Mobile Emergency Hospital   1396/7/16

هنگام بلايا يا پس از آن، يکي از بزرگ ترين مشکلات مديريت بحران، ايجاد و تأمين امکاناتي است که تهيه آنها در زمان وقوع بلايا تقريباً ناممکن است و بايد پيش از وقوع بحران در مورد آنها چاره انديشي شود، لذا با توجه به اينکه کشور ما جز ده کشور حادثه خيز جهان محسوب مي شود و از چهل و يک نوع از انواع بلاياي شناخته شده در دنيا، حدود سي و يک  مورد آن در ايران اتفاق افتاده يا مي افتد و با توجه به وقوع مکرر زمين لرزه، سيل، انواع توفانها و کولاک ها، و ...

بيمارستان سيار Mobile Emergency Hospital
نمايشگاه پزشكي سلامت عرب هلث Arab Health 2018
نمایشگاه آزمایشگاهی پزشکی
Tradewinds
فرآدیدآزما
کانال تلگرام ماهنامه مهندسی پزشکی
واقعیت افزوده