کاربر مهمان ||  ورود

عناوین مطالب شماره 219 ماهنامه مهندسی پزشکی


مجله را ورق بزنید
     سرآغاز
 

ايران هلث در دو کلمه همت توليدکنندگان، کوتاهي مسئولين

ميان اين همه خبر بدِ تحريم و رکود و تعديل و تعطيل شدن، برپايي نمايشگاه ايران هلث، رويدادي اميدبخش بود. بيشک اگر شرايط عاديتر بود، چه از نظر معرفي فناوري ها و چه داد و ستدها، اين نمايشگاه ظرفيت بالاتري ميداشت. اما در شرايط کنوني، همين که ايران هلث در حد نسبتا آبرومندي برگزار شده، رضايتبخش است. در غياب شرکت ها و برندهاي جهاني، رونق نسبي نمايشگاه به لطف همت توليدکنندگان داخلي تامين شد، توليدکنندگاني که حتي در سال رونق توليد از بسياري تسهيلات و حمايت ها محروماند و در ازاي آن همه تلاش، پاسخي در خور نميگيرند.

مشاهده ادامه مطلب...
دریافت فایل - 62KB
     يک فريم از تجهيزات پزشکي
 

دستگاه ميکروساکشن گوش

مفاهيم پايه
ميکرو: ميکروسکوپ هايي که به صورت يونيتهاي بزرگ مجزا يا در شيشه اي، موسوم به لوپ گنجانده شده اند.
ساکشن: پمپ خلأيي که به يک لوله و يک قلم ساکشن 2 ميليمتري متصل است و براي خارج کردن وَکس از گوش کاربرد دارد.

مشاهده ادامه مطلب...
دریافت فایل - 143KB
     گزارش کوتاه
 

در بيست و نهمين همايش مديران تجهيزات پزشکي دانشگاههاي علوم پزشکي کشور اعلام شد: قيمت گذاري تجهيزات پزشکي در مرحله بررسي شوراي سه نفره قرار دارد

بيست و نهمين همايش مديران تجهيزات پزشکي دانشگاههاي علوم پزشکي کشور با هدف ارتقاء نظارت بر توزيع و عرضه، نگهداشت و مديريت تامين تجهيزات پزشکي در دومين روز از نمايشگاه ايران هلث برگزار شد.

مشاهده ادامه مطلب...
دریافت فایل - 998KB
 

در نشست همانديشي مديرکل تجهيزات پزشکي با شرکتهاي تجهيزات پزشکي مطرح شد: تلاش در راستاي جذب کمک بانک مرکزي براي تامين اقلام ضروري کشور

سومين روز نمايشگاه ايران هلث، با برگزاري نشست هم انديشي مديرکل تجهيزات پزشکي با شرکت هاي تجهيزات پزشکي در آمفي تئاتر سالن 35 همراه بود.

مشاهده ادامه مطلب...
دریافت فایل - 497KB
 

نشست خبري انجمن متخصصين تجهيزات پزشکي کشور در حاشيه ايران هلث 98 مهمترين مشکل تجهيزات پزشکي کشور نداشتن ساختار است

رئيس هيئت مديره انجمن متخصصين تجهيزات پزشکي کشور با اشاره به گردش سالانه 450 ميليارد دلاري تجهيزات پزشکي در دنيا، گفت: گردش سالانه تجهيزات پزشکي ايران 2.5 ميليارد دلار و شامل توليد، واردات رسمي و قاچاق است، اما سهم توليدات کشور از دنيا کمتر از 2هزارم درصد تخمين زده ميشود.

مشاهده ادامه مطلب...
دریافت فایل - 512KB
     گزارش ویژه
 

بيست و دومين نمايشگاه بين المللي ايران هلث

ايران هلث 98 بازتابي از رشد 20 درصدي توليدکنندگان تجهيزات و ملزومات پزشکي
وزير بهداشت: از توليدکنندگان تجهيزات پزشکي تا ورود آنها به بازارهاي رقابتي و صادراتي حمايت مي کنيم

بيست و دومين نمايشگاه بين المللي تجهيزات پزشکي، دارو و آزمايشگاهي «ايران هلث» 19 تا 22 خرداد 1398 با شعار «نمايشي بينظير براي ارتقاي سلامت جامعه» برگزار شد.

مشاهده ادامه مطلب...
دریافت فایل - 3987KB
     زنگ تحقیق
 

افزايش کيفيت خدمات و ارتقاء سلامت با بيمارستان هاي هوشمند

رشد و توسعه فناوري هاي هوشمند و تاثيرگذاري اين رشد در عرصه هاي گوناگون زندگي انسان، محيط و شرايط مختلف را  براي کار، تعامل و استفاده روزمره، آسانتر، امنتر و دلپذيرتر کرده است. يکي از عرصه هاي تأثيرپذير از رشد فناوري هاي هوشمند حوزه بهداشت و سلامت عمومي است. با توجه به نقش حياتي فاکتورهايي همچون دقت، سرعت و اطمينان در حوزه سلامت و همچنين با عنايت به آسيبپذيري سيستم بهداشتي و درماني از خطاهاي انساني، هوشمندسازي و اتوماسيون مراکز بهداشتي و درماني علاوه بر آسايش و راحتي درمانپذيران، سبب بهبود و ارتقاي شاخص هاي سلامت در جامعه شده و يکي از ارکان اساسي رشد و توسعه يافتگي است.

مشاهده ادامه مطلب...
دریافت فایل - 785KB
     مقالات علمی و فنی
 

تأثير زيست فعال سازي آلياژ نيکل-تيتانيوم بر سلولهاي MDA-MB231 براي کاربرد در ايمپلنت بافت سخت ستون فقرات

نارسايي مهره کمر و سرطان ستون فقرات دو بيماري رايج است که سلامت بسياري را به خطر انداخته است. پس از بيماري هاي قلبي-عروقي، دومين عامل مرگومير در کشورهاي پيشرفته و سومين عامل مرگومير در کشورهاي کمتر توسعه يافته، سرطان است.

مشاهده ادامه مطلب...
دریافت فایل - 445KB
     نرم افزار
 

استخراج سيگنال ERP از EEG در جعبه ابزار EEGLAB

در اين شمـاره به معــرفي پتانسـيل وابســـته به رويـداد مــغزي
(Event Related Potential-ERP) و نحوه استخراج آن از سيگنال EEG به کمک جعبه ابزار EEGLAB در نرمافزار MATLAB پرداخته ميشود.

مشاهده ادامه مطلب...
دریافت فایل - 234KB
     چهره به چهره
 

گفتگو با مهندس پزشکي که در زمينه پوستهاي مصنوعي و ارائه آموزشهاي روز فعال است دريافت نمايندگي بانک پوست اروپا در ايران

مهندس «محمد پراش منزه» يکي از چهره هاي موفقي است که پس از فراغت از تحصيل کارش را در عرصه تجهيزات پزشکي از نقطه صفر شروع کرد. او که دانش آموخته سال 1378 رشته مهندسي پزشکي است، شرکت خود را با سرمايه 4ميليون و 200هزار تومان در سال 1386 و با هدف ارتقاء سطح سلامت و درمان بيماران سوختگي تاسيس کرد.

مشاهده ادامه مطلب...
دریافت فایل - 359KB