کاربر مهمان ||  ورود

فناوری در خدمت سلامت؛ توسعه یک لارینگوسکوپ قابل‌حمل جدید برای مشاهده حنجره - 1396/7/10

شرکت "ورتون" که بخشی از کمپانی "فناوری‌های راپر" است، یک "لارینگوسکوپ ویدئویی" قابل حمل جدید به نام "گلایداسکوپ گو"( GlideScope Go) را منتشر کرده است.
 کلمه لارینگوسکوپ از دو جزء "لارینکس+اسکوپ"( Larynx+Scope) تشکیل شده است. این وسیله برای مشاهده حنجره، تارهای صوتی و مجرای بین آنها استفاده می‌شود. این فناوری می‌تواند در رویدادهای ورزشی، نواحی بحران‌زده و یا در داخل بیمارستان برای روش‌های معمول و هر جا که لوله‌گذاری یا تصویربرداری در مسیر جریان هوا مورد نیاز است، استفاده شود." گلاید اسکوپ گو" در حال حاضر نامی قابل اعتماد در میان متخصصان بیهوشی و پزشکان است. این دستگاه هوشمند جدید دارای صفحه نمایش 3.5 اینچی است که می‌توان آن را به سمت بالا و پایین کج کرد، همچنین این صفحه نمایش و بقیه اجزای دستگاه قابل هضم شدن و حتی شناور شدن نیز هستند. بنابراین تمیز کردن آن مانند بسیاری از دستگاه‌های بالینی دیگر ساده است.
این دستگاه دارای باتری قابل شارژ برای 100 دقیقه استفاده مداوم بوده و می‌تواند در زما نی درحدود دو ساعت دوباره شارژ شود. در صورت لزوم، می‌توان از یک کابل برای شارژ دستگاه از طریق یک سوکت استاندارد برق استفاده کرد. همچنین یک درایو میکرو USB بر روی این دستگاه وجود دارد که به طور خودکار پروسه را ثبت کرده تا بعد  در صورت لزوم بتوان آنها را بررسی کرد.این دستگاه دارای تیغه‌ای قابل تعویض بوده که هم برای بزرگسالان و هم برای کودکان و حتی نوزادان مناسب است.لارینگوسکوپی معاینه حنجره با استفاده از یک آینه کوچک درست در زیر پشت کام و یا یک لوله سفت و سخت یا انعطاف پذیر به نام لارینگوسکوپ در دهان است.


جستجوی موضوعی خبرها:

جستجوی موضوعی خبرها: